Zza oceanu dotarło do nas wiele rzeczy: moda, zabawki dla naszych pociech, słodycze i potrawy, a także sprzęty, również projekty domów po trochu przemycane są na polskie osiedla. Jeżeli mamy być szczerzy, to nawet tzw. amerykański sen zaczyna rozwijać się w głowach rodaków na ziemi ojczystej. Jakież to pomysły?

Mój pomysł na…

Wiele z rewolucyjnych pomysłów na biznes rodem ze Stanów Zjednoczonych może się wydać śmieszne lub absurdalne dla „normalnego” człowieka. Ale z drugiej strony można stwierdzić, że praca leży na ulicy i wystarczy się schylić, poza tym żadna praca nie hańbi. A więc argumenty traktujące o śmieszności owych idei biznesowych stają się bezpodstawne. Jednak mimo wszystkich twierdzeń dotyczących „szalonych” koncepcji Amerykanów trzeba im przyznać, że nie brakuje im pomysłowości i oryginalności.

Potrafią być niezwykle zaradni i zarobić praktycznie na wszystkim co ich otacza. Wystarczy właśnie odpowiedni plan na to, jak najlepiej sprzedać swoją myśl pozostałym. Czasami można odnieść wrażenie, że jest to wręcz przekonywanie do tego, iż potrzebuje się jakiejś rzeczy, mimo że do tej pory obywaliśmy się bez jej udziału w naszym życiu. Zainteresowaliśmy się nieco profesjami, które są właściwie na porządku dziennym w wielkim świecie i oto, co udało nam się ustalić.

Biznesowa nie – codzienność

Niektóre pomysły na biznes z usa, jaki zaprezentujemy w tym zestawieniu bazuje na tym, aby robić coś za kogoś. Choćby nie wiadomo jak błaha czynność miałaby to być, jeżeli znamy się na swoim fachu, możemy zajść bardzo daleko. Jednym z takich innowacyjnych biznesów jest tzw. gift buyer. Praca ta polega na kupowaniu prezentów: urodzinowych, weselnych czy świątecznych za określoną przez zleceniodawcę sumę pieniędzy. Wbrew pozorom nie jest to praca łatwa. Na podstawie kilku informacji, bez bezpośredniego kontaktu z obdarowywaną osobą musimy wybrać odpowiedni podarunek, zdolny uszczęśliwić nieznajomego. Profesjonalny gift buyer pamięta o uroczystościach stałych klientów i zawsze jest gotowy wykazać się dobrym smakiem przy wyborze prezentu, zdolnościami manualnymi w trakcie jego opakowywania, a także inwencją twórczą w pisaniu życzeń.

Kolejny pomysł na firmę może budzić pewne kontrowersje, jednakże należy pamiętać, że w przeszłości również stosowano ten rodzaj zarobkowania. Mamy tu na myśli hugging time, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza czas przytulania. Wynajęte osoby spędzają czas ze swoim zleceniodawcą. Za odpowiednią opłatą gotowi są przytulić, potrzymać za rękę czy porozmawiać.

Niektóre firmy organizują tematyczne szkolenia dla swoich pracowników, nagradzając ich starania certyfikatem „profesjonalnego przytulacza”. Jeżeli posiadasz umiejętności pisarskie amerykański pomysł na interes może należeć również do Ciebie. Zajmij się zawodowo pisaniem biografii. Jednak nie swojej: wielu jest polityków i celebrytów, którzy są zbyt zajęci, aby poświęcić swój czas temu trudnemu zadaniu. Ty zrobisz to z łatwością, a za odpowiednią cenę nigdy się nie przyznasz, że jesteś tzw. autorem widmo.

Oryginalność w cenie

Inne ciekawe pomysły na biznes z zagranicy to m.in. opiekun dla zwierząt domowych, który polega na doglądaniu zwierzęcia w domu, wyprowadzaniu na spacery oraz dbaniu o jego zdrowie pod nieobecność właściciela. Jest to alternatywa dla hoteli dla zwierząt. W tej roli sprawdzą się osoby z pasją oraz mnóstwem wolnego czasu. Dobry pomysł na biznes, który coraz częściej spotykany jest również w Polsce to doradca ds ubioru. Przedstawiciel firmy ocenia gust swojego klienta, jego potrzeby dotyczące zatrudnienia, możliwości finansowe i zainteresowania i na ich podstawie dobiera nowy zestaw garderoby.

Do zadań doradcy należy towarzyszenie na zakupach i sprawiedliwa krytyka względem stroju. Nienaganny smak i znajomość najnowszych trendów sprawdzi się również w pracy przy przygotowywaniu mieszkań do sprzedaży. Jeżeli nasz klient jest zbyt pochłonięty przeprowadzką, możemy za niego dostosować dom, aby wydał się atrakcyjniejszy dla potencjalnego kupca. Czasami jest to jedynie kilka dekoratorskich zmian i dobre zdjęcia, a czasami poważniejsza aranżacja. I wreszcie coś dla osób komunikatywnych, twórczych i lubiących dzieci: profesjonalny opowiadacz bajek. Idealny jako animator czasu na przyjęciach dla dzieci czy w przedszkolach.

Podsumowanie

Naszym amerykańskim kolegom często zarzuca się wiele, jednak na pewno nie można o nich powiedzieć, że cierpią oni na brak nietypowych pomysłów. Mimo, że część z nich rzeczywiście może zostać uznana za niedorzeczne, musimy liczyć się z tym, że coraz więcej osób pragnie polegać na tego typu ułatwieniach, a inni po prostu się do tych oczekiwań dostosowują.

Dodaj komentarz

Close Menu