Wielu liczy na łatwy sposób zarabiania pieniędzy. Spora większość osób jest również zdania, że wspaniałym pomysłem byłoby, gdyby wypłacano pieniądze za robienie „niczego”. Tak się niestety (lub na szczęście) nie da. Zawsze należy dać coś od siebie, aby otrzymać wynagrodzenie. Najczęściej jest ono adekwatne do tego, czym się zajmujemy. Dziś postanowiliśmy przyjrzeć się sposobowi zarobkowania, który upodobały sobie zwłaszcza osoby pragnące trochę „dorobić”.

Jak zarabiać na własnej opinii?

Zarabianie na ankietach stało się niezwykle popularne zwłaszcza wśród młodych osób lub takich, które mają problem ze stałym zatrudnieniem (świeżo upieczone mamy, osoby niepełnosprawne), a nawet emerytów. Aby móc podjąć pracę na tym stanowisku wystarczy posiadać komputer, konto bankowe, podstawowe pojęcie dotyczące obsługi sprzętu i internetu, a także masy wolnego czasu. Mówimy tu o tak sporej ilości, ponieważ jeżeli pragniemy „poważnych” sum za naszą pracę, musimy jednak na trochę „przysiąść”.

Odpowiedź na pytanie jak zarabiać na ankietach nie należy do rzeczy trudnych. Można by powiedzieć, że jest to jedno z najłatwiejszych i najbardziej dostępnych stanowisk. Dodatkowo, nie wymaga określonego wykształcenia. Jedyne co musimy zrobić, to zarejestrować się na wybranym przez nas portalu oferującym ten sposób zarobkowania. W zgłoszeniu, oprócz swoich danych i numeru konta określamy swoje zainteresowania i zajęcia, którymi na ogół się zajmujemy. Na ich podstawie, przedstawiciele portalu dopasują dla nas ankiety, które będziemy w stanie rzetelnie wypełnić.

W tym przypadku nie warto na przymus ubarwiać naszej listy. Jeżeli jesteś studentem filologii angielskiej, którego konikiem są herbaty uwzględnij to w swojej deklaracji, a tematyka Twoich ankiet będzie dotyczyła przede wszystkim tradycji Wielkiej Brytanii oraz gatunków gorących napojów liściastych. Podobnie jak samotne matki z dwójką „dzieci”: córką i kotem. W ich przypadku przeważać będą ankiety dot. np. mleka modyfikowanego i suchej karmy. Portale należy przeglądać bardzo uważnie, a przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Może się okazać, że firma jest niewypłacalna, lub w jakiś sposób oszukała swoich pracowników.

Co myśli Pan/Pani na temat…

Może wydawać się, że praca tego typu nie posiada żadnego celu. Jednak wcale tak nie jest. Opinie ankieterów są brane pod uwagę przez firmy, których produktów (lub usług) dotyczy dany kwestionariusz. Na ich podstawie firmy określają m.in. na co klienci zwracają uwagę, co wymaga wprowadzenia ewentualnych poprawki czy ulepszeń, aby klient był w pełni zadowolony z efektu końcowego oraz np. jak powinna być prowadzona gospodarka firmy, by jej potencjał mógł być bardziej wykorzystany. Jest to standardowa wymiana: informacja, w zamian za symboliczną opłatę.

Dane wymagają regularnej aktualizacji, więc może się zdarzyć, ze w pewnym odstępie czasu ponownie otrzymamy ankietę dotyczącą danej oferty. Jak każda praca, zarabianie na wypełnianiu ankiet również ma swoje wady i zalety. Jej pierwszym walorem jest z pewnością to, że jest to praca zdalna, a więc możemy ją wykonywać z dowolnego miejsca i w godzinach, które nam odpowiada najbardziej. Czas, jaki na to poświęcimy również jest elastyczny- najważniejsze, abyśmy osiągnęli granicę uzupełnionych ankiet, ponieważ dopiero wtedy otrzymamy wynagrodzenie. Po drugie: praca wypełnianie ankiet i zarabianie na nich jest praktycznie dla każdego.

Warunkiem jest zdolność otwarcia własnego rachunku bankowego. Otrzymywane przez nas ankiety będą bardzo zróżnicowane, więc nie będziemy mogli zarzucić naszym „pracodawcom”, że cierpimy z powodu rutyny. W końcu przyszedł czas na wady. Ankiety online płatne rzeczywiście są, jednak aby otrzymać wynagrodzenie (jak już wspomnieliśmy) musimy uzupełnić ich określoną ilość- otrzymujemy za nie punkty, wymienne na nagrody lub pieniądze.

W dodatku kwoty te nie są zbyt zawrotne. Często nie przekraczają kilkuset zł miesięcznie.Rozwiązaniem, może okazać się np. korzystanie z kilku portali jednocześnie. Poszukując korzystnych portali zawsze zwracajmy uwagę na możliwości zarobkowe, jednak pamiętajmy, że jeśli firmy obiecują kwoty dużo wyższe niż konkurencja, z pewnością coś się za tym kryje. Ważna jest również częstotliwość, z jaką otrzymywać będziemy nowe zlecenia.

Podsumowanie

Podsumowując: wybierajmy firmy, które utrzymują się na rynku już od dłuższego czasu, a ich marka jest wypracowana wśród internautów. Im więcej pozytywnych opinii, tym bardziej wiarygodny program zarabiania. Jeśli posiadamy wysokie ambicje skorzystajmy z kilku portali naraz. I wskazówka od nas: załóżmy osobne konto mailowe, przeznaczone wyłącznie dla naszej dorywczej pracy – pozwoli nam to zachować porządek.

Dodaj komentarz

Close Menu