zarabianie na ankietach

Dorabianie do pensji – praca dodatkowa przez Internet

Lubisz swoją pracę, ale zarobki mogłyby być wyższe? To bolączka wielu osób. Obecnie poprawienie swojej sytuacji finansowej można osiągnąć dwoma różnymi sposobami: zmieniając miejsce zatrudnienia albo podejmując się pracy dodatkowej. Dziś skupimy się na drugim rozwiązaniu.

Z tego wpisu dowiesz się, na czym polega praca dodatkowa przez Internet oraz na jakie stawki możesz liczyć.

Praca dodatkowa oparta na talencie

etatStała praca ma wiele zalet, zatem to zrozumiałe, że nie chcesz jej porzucać. Jeśli posiadasz jakiś talent, możesz go wykorzystać w celu dorobienia do pensji.

Dzięki zarabianiu na talencie zwiększysz swoje zarobki, zachowując dotychczasowy etat. Wystarczy, że poświęcisz nieco prywatnego czasu na działania artystyczne oraz odpowiednio wypromujesz swoje wyroby wśród potencjalnych klientów.

zarabianie na talencieNa czym możesz dorobić i jaki ma to związek z Internetem? Już wyjaśniamy. Po pierwsze, określ, co stanowi Twoją mocną, artystyczną stronę. Może piszesz dobre teksty i masz „lekkie pióro”, a może lubisz szyć? Malujesz, rysujesz, tworzysz grafiki albo wykonujesz biżuterię z filcu? Każdy talent artystyczny można przekuć w prawdziwe pieniądze!

Następnie zastanów się, co lubisz i potrafisz robić oraz ile czasu możesz na to poświęcić. Nie chodzi przecież o to, by po powrocie ze stałej pracy, kolejne 8 godzin poświęcić na tworzenie. Oczywiście, możesz tak działać, ale będzie to męczące i na dłuższą metę zacznie Cię frustrować. Na początek załóż zatem, że codziennie poświęcisz np. jedną godzinę na dodatkową pracę. W tym czasie skup się na wykonywanych czynnościach i staraj się nie rozpraszać. Dzięki samodyscyplinie osiągniesz najlepsze efekty.

Kolejnym etapem planu jest promowanie Twoich produktów w sieci. Możesz je sprzedawać na popularnych serwisach aukcyjnych albo polecać na forach dla hobbystów. Jeśli Twój mały biznes okaże się sukcesem, pomyśl o dołączeniu do jakiegoś sklepu internetowego lub otworzeniu własnego.

Twoją mocną stroną jest pisanie? Podejmij się współpracy z firmą, która oferuje usługę pozycjonowania. Wiele z takich podmiotów zatrudnia zdalnych copywriterów, którzy tworzą dla nich teksty, odpowiednio zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek. Innym rozwiązaniem jest opisywanie produktów, dostępnych w sklepach internetowych, pisanie artykułów na zamówienie albo marketing szeptany (tworzenie i publikowanie opinii w Internecie).

Praca przez Internet niewymagająca talentu

zarabianie na ankietachJeśli jesteś osobą, która nie posiada uzdolnień artystycznych, a chcesz sobie dorobić przez Internet, nic straconego. Nie każde dodatkowe zajęcie wymaga talentu. Część z ofert opiera się na pracowitości, wytrwałości oraz sumienności. Jeśli posiadasz te cechy, możesz np. wypełniać ankiety online.

Praca internetowego respondenta nie jest skomplikowana. Wystarczy, że założysz konto na godnym zaufania portalu z ankietami i będziesz je regularnie wypełniać. Aby znaleźć odpowiedni serwis (czyli uczciwy i wypłacalny) przejrzyj opinie w sieci i wybierz ten, który cieszy się najlepszymi ocenami użytkowników.

Innym przykładem pracy dodatkowej, którą możesz wykonywać przez Internet, jest udzielanie zdalnych korepetycji. Jeśli posiadasz obszerną wiedzę z jakiegoś przedmiotu albo biegle znasz język obcy, możesz nauczać za pośrednictwem popularnych platform, aplikacji lub komunikatorów. Taka praca wymaga jednak nie tylko odpowiedniego zasobu informacji, ale także umiejętności komunikacyjnych. Pamiętaj, że jeśli Twoi uczniowie będą zadowoleni z efektów współpracy, możesz liczyć na regularny zarobek oraz polecenie wśród ich znajomych.

Ile można zarobić w pracy dodatkowej ?

dodatkowy zarobekWysokość zarobków w pracy dodatkowej jest uzależniona m.in. od branży, w której działasz, stopnia skomplikowania zadania oraz poziomu Twojej biegłości w danej dziedzinie. Pamiętaj, że im prostszy projekt, tym niższa wypłata.

Ogólnie można przyjąć, że najmniej dorobisz, wypełniając ankiety oraz pisząc nieskomplikowane teksty, służące do pozycjonowania. Za bycie sumiennym respondentem, możesz otrzymać 50-200 złotych miesięcznie, a za opracowanie krótkiego, pojedynczego tekstu, dostaniesz około 2-3 złote. Pamiętaj jednak, że większość tego typu prac wymaga uzbierania na swoim koncie odpowiedniej kwoty do realizacji wypłaty. Przykładowo, aby otrzymać przelew wynagrodzenia, trzeba zebrać środki w wysokości 300 zł. Dopiero taką kwotę można wypłacić. Zabezpiecza to pracodawcę przed dokonywaniem częstych przelewów na małe sumy oraz mobilizuje pracowników do działania.

Jeśli sprzedajesz rękodzieło, wysokość Twoich dodatkowych zarobków może być bardzo zróżnicowana. Wiele zależy od tego, co wytwarzasz, ile oczekujesz zapłaty za produkt oraz jak wielu klientów zdecyduje się kupić Twój wyrób. Przykładowo, ręcznie zrobioną bransoletkę możesz sprzedać za 15 złotych, ale filcowa torebka będzie warta już 70 złotych. Pamiętaj, że w przypadku rękodzieła, najpierw musisz zainwestować w materiały, a zysk obliczysz dopiero na samym końcu. Będzie nim różnica między kosztami komponentów, a ceną zapłaconą przez klienta.

Różne mogą być także zarobki w przypadku udzielania lekcji. Jeśli uczysz matematyki, możesz zażądać np. 30 zł za 60 minut, ale już w przypadku nauki języka obcego, stawki idą w górę. Wiele zależy także od tego, ilu uczniów znajdziesz i jak wielu lekcji udzielisz w miesiącu.

Podsumowanie

Podjęcie pracy dodatkowej to sposób na dorobienie do pensji i zachowanie etatu. Istnieje wiele metod zarobkowania, które możesz realizować z wykorzystaniem Internetu. Zastanów się, co jest Twoją mocną stroną i ile czasu chcesz poświęcić na dodatkową działalność. Dzięki dobremu planowi i organizacji, zachować dotychczasową pracę, dorobisz sobie oraz będziesz mieć czas wolny..

Dodaj komentarz