Jeśli interesuje nas założenie własnej działalności gospodarczej, musimy liczyć się z paroma kwestiami. Co dość oczywiste, powinniśmy posiadać odpowiedni kapitał finansowy, dzięki któremu w ogóle będzie możliwe rozkręcenie własnego biznesu, jednak to dopiero początek… Następnie czeka nas skomplikowany proces notarialny zakładania spółki, uzyskiwania KRS-u, NIP-u oraz REGON-u, który może co niektórych po prostu odstraszać.

Zakup spółki z długami

kupię spółkę zadłużoną Jeszcze inną sprawą jest kwestia dobrego pomysłu na biznes, bez którego tak naprawdę nie ma sensu podejmowanie wszelkich działań mających na celu stworzenie własnej działalności gospodarczej. Istnieje jednak dobry sposób na to, żeby uniknąć większości formalności związanych z zakładaniem prywatnej spółki oraz wymyślaniem nowego planu biznesowego – można po prostu wykupić udziały w istniejącej już firmie lub przejąć czyjś biznes. Rzecz jasna, nikt nie odstąpi nam dobrze prosperującej działalności, dlatego ciekawym rozwiązaniem może okazać się przejęcie zadłużonej spółki. Zanim jednak wpiszemy w wyszukiwarce internetowej słowa typu przejmę firmę z zadłużeniem lub kupię polską spółkę zadłużoną, warto dokładnie przemyśleć sprawę, a najlepiej jest się zwrócić do firmy, która profesjonalnie zajmuje się przejmowaniem spółek mających kłopoty finansowe. Dobra kancelaria doradztwa gospodarczego pomoże nam załatwić wszelkie formalności związane z przejmowaniem czyjejś firmy, które niesie ze sobą wiele korzyści dla potencjalnego inwestora.

kupię spółkę zadłużoną Można powiedzieć, że, dysponując sporym kapitałem finansowym, możemy wejść na tak zwane „gotowe”. Wiąże się to z pominięciem żmudnego procesu przyznawania KRS-u, rejestrowania działalności w Urzędzie Skarbowym, a także wielu innych formalności, którymi po prostu nie każdy ma ochotę się zajmować. Wystarczy nam tyle, że mamy pieniądze – resztą zajmie się tak na dobrą sprawę zakład doradztwa gospodarczego. To niebywała okazja do tego, by przejąć firmę przy bardzo niskim własnym udziale finansowym, ponieważ zadłużony zarząd będzie chciał jak najszybciej pozbyć się biznesu, który nie tylko nie przynosi mu zysków, ale przede wszystkim generuje straty. Istnieje jednak obawa, że mija się to kompletnie z celem – nic bardziej mylnego.

Najczęściej zadłużenie bierze się z nieudolnego prowadzenia firmy przez jej właścicieli. Wystarczy wtedy przejąć spółkę i dźwignąć biznes. Największym plusem takiego rozwiązania jest to, że, przejmując daną firmę, będziemy mogli pochwalić się jej dotychczasowym wieloletnim doświadczeniem bez konieczności staranie się o nowych klientów.

Dodaj komentarz

Close Menu