Prawie każdy sposób na pozyskiwanie pieniędzy jest dobry, a od kiedy pojawił się również ten, niejedna osoba (zwłaszcza młoda) postanowiła z niego skorzystać. Wraz z wzrostem jego popularności, praca na tym słynnym portalu medialnym stawała się coraz atrakcyjniejszą opcją, zwłaszcza dla osób, które z różnych względów miały utrudniony dostęp do wymarzonego stanowiska.

Interes z potencjałem

Zarabianie na youtube to nie tylko sposób powiększenia rodzinnego majątku, ale również zaistnienie w świecie mediów. To najprostsza droga do tego, aby nasza twarz stała się rozpoznawalna. Jednak co należy zrobić, aby stać się rekinem medialnego biznesu i z opływową płynnością manewrować w oceanie sieciowych możliwości? Odpowiadamy na dręczące niektórych pytanie czym jest youtube, podpowiadamy jak krok po kroku rozwinąć swój kanał, a także na jakie korzyści możemy liczyć. Właścicielem portalu youtube jest Google. Początkowo powstał on jedynie w celach rozrywkowych: słuchano na nim muzyki, oglądano różnego rodzaju trailery i filmy amatorskie. Jednak z czasem użytkownicy zaczęli czuć niedosyt, a troskliwy właściciel zdecydował o tym, aby wyjść naprzeciw ich potrzebom i rozwinąć portal.

Tym sposobem youtube stał się miejscem w sieci, gdzie nie tylko realizowane są kreatywne wizje użytkowników, ale również ich indywidualny sposób myślenia i chęć podzielenia się swoim doświadczeniem, wiedzą i zainteresowaniami. Od niedawna youtube to też strefa, gdzie czeka na nas (możliwe, że wymarzona) praca w internecie. Zdawać by się mogło, że ze względu na to, że internet daje nam możliwość zarabiania na swojej pasji, praca ta będzie szybka, łatwa i przyjemna.

Może tak być na samym początku, ale w miarę tego, im więcej zaangażowania wkładamy w naszą pracę, tym bardziej wyczerpująca i absorbująca może się ona okazać. Praca na youtube wiąże się z nieustającą kreatywnością i systematycznością. Pozyskani obserwatorzy będą się wręcz domagać kolejnych dzieł, co może zakłócić dotychczas prowadzony tryb życia, dlatego należy poważnie zastanowić się nad tym pomysłem. Zdecydowanych zapraszamy na krótki poradnik dotyczący tego co zrobić, aby zaistnieć.

Na stronie głównej

Zarabianie online za wielką wodą jest już dość powszechne. W naszym rodzinnym kraju natomiast wciąż dość sceptycznie podchodzi się do tego typu zajęcia. Wiele osób nie jest w stanie przyjąć do wiadomości tego, że w dzisiejszych czasach zarabianie możliwe jest praktycznie na wszystkim. Często spotkać się można z argumentacją, że prowadzenie bloga lub vloga, to właściwie żadna praca, bo nie spędzamy przysłowiowych 8 godzin za biurkiem dla stałej pensji. Jednakże prawda jest taka, że kanał na youtube pochłania o wiele więcej czasu niż niektórym się wydaje, a zarobki (chociaż czasem nieregularne) również potrafią być sporo wyższe niż przeciętna płaca. Przedstawmy więc sposób na to, jak zarabiać pieniądze na youtube. Zanim założymy kanał, dobrze jest wiedzieć, co chcemy wnieść do internetowego światka. Pomysł na własny biznes to bardzo mocne fundamenty dla przedsięwzięcia, które wciąż należy rozwijać.

Poszukując inspiracji, zajrzyjmy w głąb siebie i odpowiedzmy sobie na kilka pytań: co potrafimy robić? Czym się interesujemy? Czym my, jako użytkownik bylibyśmy zainteresowani i jak byśmy to przedstawili? Naszkicujmy sobie harmonogram działań, uwzględniający nasze pomysły i dopiero wtedy przystąpmy do działania.

Jeżeli naszą pasją jest np. gotowanie lub charakteryzacja sceniczna przedstawmy to widzom, dbając jednocześnie o to, żeby nasz odbiór był czytelny i niezakłócony technicznie: wymogiem są wysokie parametry kamery, klarowne ustawienia mikrofonu oraz interesujące, ale nie przytłaczające tło. Jeżeli uda nam się pozyskać pierwszych obserwatorów, ważnie jest to, aby zdobyć ich zaufanie poprzez komunikację: użytkownicy lubią czuć się ważni i docenieni, a więc dzięki odpowiadaniu na komentarze widzów zyskamy w ich oczach.

Zarabianie na youtube to przede wszystkim współpraca z Google i zgoda na udostępnianie reklam w trakcie trwania nagrania. Jednak od niedawna normy współpracy Google- vloger nieco się zmieniły. Od teraz należy posiadać określoną ilość obserwatorów (tzw. subskrybentów kanału), obejrzanych godzin,a także polubień, dopiero po spełnieniu wymogów, system indywidualnie proponuje wynagrodzenie. Zarabianie na like w przypadku vlogerów „niższego szczebla” nie było opłacalne dla Google i nieco krzywdziło bardziej doświadczonych youtuberów.

Podsumowanie

Dokładne wynagrodzenie, jakie zyskuje właściciel kanału youtube nie jest nam znane. Jest to cecha indywidualna, ustalana pomiędzy dwoma stronami. Żadna z nich natomiast nie chce wypowiadać się wprost na ten temat. Niemniej, standard ich życia świadczy często o tym, iż jest to zajęcie opłacalne, a na pewno godne próby.

Dodaj komentarz

Close Menu