szkolenia - nauka dla handlowców

Najlepsze szkolenia dla pracowników

Każdy pracodawca chciałby, by osoby zatrudnione w jego firmie pracowały możliwie jak najlepiej, najwydajniej, tak by przedsiębiorstwo przynosiło maksimum zysków. Żeby tak się stało to nie wystarczy zatrudnić doświadczone osoby i dobrze im płacić. Trzeba zadbać też o ich rozwój. Pracownik, który się nie rozwija stale będzie trzymał się utartych schematów i popełniał te same błędy.

Na jakie kursy wysłać osoby zatrudnione?

szkolenia dla handlowców Czy profesjonalne szkolenia dla handlowców będą opłacalne? Warto podzielić oferowane kursy na dwie opcje. Pierwsza to szkolenia z umiejętności twardych. To między innymi szkolenia dotyczące nowych przepisów prawnych, ubiegania się o dofinansowania unijne, czy nowych produktów z branży medycznej. Kursanci zdobywają wiedzę niezbędną do wykonywania swoich obowiązków. Szczególnie popularne są tu kursy księgowe, ponieważ w Polsce prawo zmienia się w ciągu roku nawet kilka razy. A jeśli ekspert od rachunkowości będzie źle wypełniał dokumenty zależy pensja pracowników, rozliczenia roczne czy inne sprawozdania. Drugi rodzaj kursów to szkolenia miękkie. Dotyczą one asertywności, skutecznych wystąpień publicznych, pewności siebie, czy pracy grupowej. Można zatem powiedzieć, że skupiają się one na charakterze, a nie na wiedzy.

szkolenia - nauka dla handlowców Szkolenia tego typu mają sprawić, że pracownicy będą się ze sobą lepiej dogadywać, sprawniej będą prowadzić zebrania, czy też nauczą się rozwiązywać konflikty w pokojowy sposób. Dzięki temu atmosfera w pracy będzie lepsza.Ze szkoleń miękkich mogą skorzystać wszyscy – nie ma tu ograniczeń dotyczących zawodu, choć zazwyczaj inwestują w nie przede wszystkim wielkie korporacje. Szkolenia można podzielić też na te odbywające się stacjonarnie i na internetowe. Te drugie są oczywiście tańsze i wygodniejsze, pracownik może odbyć kurs zarówno w godzinach pracy, jak i w domu. Jednak szkolenia stacjonarne pozwalają na bardziej swobodną wymianę myśli, spotkanie z drugim człowiekiem twarzą w twarz. Dlatego też o ile szkolenia ,,twarde” mogą odbywać się online, jest to nawet lepsze ze względu na możliwość zrobienia prezentacji, czy filmów, o tyle szkolenia miękkie lepsze są stacjonarne. Można przećwiczyć pracę w grupie czy w parach.

Bez dwóch zdań każdy pracodawca powinien zadbać o rozwój osób zatrudnionych. Często takie kursy wcale nie są kosztowne, a mogą wnieść wiele dobrego w życie pracowników i całej firmy. Dlatego też warto cyklicznie zbierać informacje o potrzebach osób zatrudnionych i dobierać do nich pasujące kursy stacjonarne lub online.

Dodaj komentarz