Każdy, bez mrugnięcia okiem jest w stanie stwierdzić, że do pełni szczęścia brakuje mu w życiu jedynie godnych zarobków. Jedni dążą do tego, pracując na etacie: posiadając stabilną posadę, na jasno określonych zasadach. Jednak inni wolą większe ryzyko. Chcą przekonać się, jak to jest zarabiać, jako właściciel. Czy to aby dobra decyzja? Co wybrać, żeby się nie „przejechać”?

Gdzie ta praca?

wyłudzanie danych osobowychNajczęściej zależy nam na tym, aby otworzyć własny biznes bez dużego wkładu finansowego. Powszechne jest twierdzenie, że jest to łatwe do osiągnięcia. Dla niektórych może tak, jednak inni musieli się sporo namęczyć, aby osiągnąć aktualne rezultaty. Dla początkującego „biznesmena” problemem może okazać się już brak pomysłu na ów interes życia.

Mimo tego, że nasi bardziej doświadczeni krewni przekonują nas, że praca „leży na ulicy”, i wystarczy tylko nieco chęci, aby się po nią schylić, niektórzy naprawdę nie zwracają uwagi na to co mają u swoich stóp. Dopiero później ogarnia ich zdziwienie po zderzeniu z rzeczywistością. W naszym artykule udowodnimy, że dla każdego możliwy jest dobry zarobek i nie musi być on rzeczą trudną.

Wystarczy wykazać się pomysłowością, przedsiębiorczą żyłką oraz wytrwałością. Najważniejszy jest pomysł. Musimy wiedzieć, czy pragniemy stworzyć od podstaw własną firmę, zainwestować we franczyzę czy może zainteresować się pracą bez etatową, jako wolny strzelec. Tę ostatnią cechuje to, że działamy w pełni dla siebie. Odpowiedzialność za wszystkie nasze poczynania również spoczywa na nas: musimy pilnować wszystkich naszych zgłoszeń samodzielnie, a zarobki, które będziemy otrzymywać na naszym stanowisku będą się znacząco od siebie różnić.

Nasze ubezpieczenie i składki emerytalne również leżą w naszej gestii, ponieważ nie będziemy podlegać pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Franczyza natomiast polega na tym, że sami prowadzimy nasz biznes, jednak wciąż pod czyjąś marką. Bardziej ambitne osoby mogą się więc czuć nieco zawiedzione, a nawet niedocenione. Więc może jednak własna firma?

„W czym” robić, żeby zarobić?

ryzyko pracy zdalnejZdecydowaliśmy się na własny biznes ale jaki ma on konkretnie być, wciąż pozostaje niewiadomą. Wykluczyliśmy już niepewne zarobki wolnego strzelca, oraz niepełnienie zawodowe na stanowisku przedstawiciela firmy franczyzowej. Więc zastanówmy się jaki interes jest dochodowy w wystarczającym stopniu dla młodego przedsiębiorcy. Wielu młodych decyduje się na własny biznes krótko po studiach, aby „nie wyjść z wprawy”, i wszelkie pomysły i decyzje móc na świeżo wprowadzić w życie. Osoby te najczęściej posiadają swój pomysł na start: po odpowiedniej opinii publicznej (ankiety, badania marketingowe) wiedzą „z czym wyjść do ludzi”. Mają pewne zaplecze wiedzy, które będą mogli wykorzystać w późniejszych krokach. Skoro wiedzą co jest potrzebne, dobrze jest pomyśleć jak to udostępnić.

Jeżeli posiadamy zdolności manualne, a do tego żyłkę sprzedawcy otwórzmy własny sklep, którego reklamy umieścimy na portalu społecznościowym. Tam również możemy z łatwością informować o nowych ofertach i promocjach. Jeżeli sklep nie jest dla nas, a do tytułu mistrza rzemiosła również nam daleko, odpowiedzią na pytanie co otworzyć za biznes może być: usługi. Jeśli znasz się na doradztwie, jesteś wspaniałym programistą, czy może jesteś niezwykle charyzmatyczny świat biznesu internetowego stoi przed Tobą otworem.

zarabianie na talencieWłasną firmę, z minimalnym wkładem finansowym i na własnych warunkach możesz założyć w sieci. Istnieje coraz większe zapotrzebowanie na np. grafików komputerowych, konsultantów modowych, ślubnych czy prawnych, lub osoby ze znajomością języków obcych (własna szkoła językowa jest niezwykle intratnym przedsięwzięciem). Wystarczy odpowiednio skonstruować swoją domenę internetową, zadbać o reklamę, a biznes „poprowadzi się” wręcz sam w zaciszu Twojego domu.

Podsumowanie

Jeśli należysz do grona tradycjonalistów, świetnym pomysłem wciąż pozostają biznesy mające bezpośredni kontakt z klientem. Warto zastanowić się nad otwarciem własnej kawiarni lub restauracji w wyjątkowym stylu, placówki edukacyjne, czy firmy wypożyczającej interesujący sprzęt na różnego rodzaju przyjęcia i bankiety.

Dodaj komentarz

Close Menu