Wielu pragnie zarobku: szybkiego, prostego i najlepiej dużego. Często, z różnych powodów nie idzie połączyć wszystkich tych cech. A na pewno nie na samym początku naszej działalności na rynku pracy. Jednak możemy spróbować wybić się na tym co lubimy i co przychodzi nam z łatwością. A jeśli będziemy mieli szczęście: w niedługim czasie zarobimy na pasji.

Szybko, łatwo, przyjemnie: internetowo

Spora ilość osób zastanawia się, jak rozwinąć skrzydła w biznesie XXI wieku, kiedy zdawać by się mogło, że dostępne już jest wszystko co możliwe. Ale wciąż istnieją opcje. Jeśli nie posiadasz własnego, innowacyjnego pomysłu na biznes, metodą obserwacji i analiz ulepsz to, co już istnieje. Może staniesz się nowym Mark’iem Zuckerberg’iem, lub Kevin’em Systrom’em? Internet daje wiele możliwości, ograniczonych naprawdę niewielką ilością przeszkód. Nie trzeba być nawet wybitnym specjalistą technologii informatycznej, by poznać tajemnicę tego jak przez internet zarobić pieniądze. Liczą się przede wszystkim dobry pomysł, umiejętności i zaangażowanie.

To, jak duży będzie nasz wkład własny w przedsięwzięcie, będzie miało wpływ na nasze osiągnięcia w przyszłości. Na początku naszej działalności, biznes może przynosić niewielkie korzyści. Dobry zarobek przez internet opiera się również na szerokich kontaktach. Z czasem, kiedy osiągniemy koneksje u stałych klientów, nasze brylowanie w świecie internetowych przedsiębiorców stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Jeżeli jesteśmy gotowi się z tym zmierzyć, jeśli jesteśmy pewni swoich sił, a odpowiedź dotycząca naszej przyszłości brzmi: „tak, chcę zarobić przez internet”- dobrze trafiłeś. Podsuniemy kilka pomysłów, od których na pewno warto zacząć.

Z siecią na zarobkowy połów

Zarabianie przez internet możemy rozpocząć na wiele sposobów. Niektórzy, (np. osoby posiadające zdolności manualne, lub talent do pieczenia) decydują się na otwarcie sklepu internetowego, w którym za wyznaczoną opłatę można dokonać zakupu ręcznie wykonanego (lub ich pomysłu) produktu. Są one niezwykle sławne: wiele osób pragnie podążać za modą oraz stać się posiadaczem oryginalnego wełnianego pledu w stylu Hyyge, ręcznie wykonanej biżuterii, czy może zabłysnąć wśród gości w czasie ślubu wręczając ręcznie zdobione kartki z podziękowaniem, czy krojąc tort, który stał się naszym dziełem. Jeżeli sklep z tego typu twórczością nie jest naszą mocną stroną, możemy zdecydować się na inną pracę odbywającą się w domowym zaciszu. Możemy zostać „władcą social media”.

zarabianie na ankietachDo naszych zadań będzie należało promowanie znanych marek przez internet. Praca nietrudna, lecz z zarobkami bywa różnie. Zarówno social media jak i sklepy internetowe, uzależnione są od potrzeb społeczności. Bardziej pewne zarabianie przez internet „trzyma się” tzw. freelancerów: możemy wykazać się w tej dziedzinie zarówno swoim talentem humanistycznym (np. copywriter, fotoreporter, tłumacz języków obcych), jak i darem w kierunku nauk ścisłych (grafik, programista). Zarobki wolnych strzelców wahają się między 2000-10000 zł miesięcznie. Zarobki uzależnione są w dużej mierze od ilości i powagi otrzymanych zleceń. Kolejną możliwością na to jak dużo zarobić przez internet jest zarabianie na opcjach binarnych i kryptowalutach. Jest to podobne do gry na giełdzie. Zaczynamy ze swoim kapitałem początkowym, a później podejmując decyzje inwestycyjne zarabiamy, lub tracimy. Wiąże się to z dużym ryzykiem, ale daje również ogromne szanse na szybkie wzbogacenie.

Podsumowanie

Sposobów na zarobienie pieniędzy przez internet jest wiele. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Należy jednak pamiętać, że żadna z wyżej wymienionych form pozyskiwania pieniędzy, nie jest dostępna na zasadzie zatrudnienia etatowego. Zarabiając przez internet, robimy to „na własną rękę”. Nie odpowiada za nas osoba trzecia, a więc nie posiadamy ani ubezpieczenia, ani filaru emerytalnego, co wiąże się z dodatkowymi kosztami z naszej strony.

Dodaj komentarz

Close Menu