Ilu z nas nie marzy o karierze, a której sami sobie bylibyśmy panami. Ta swoboda działania i satysfakcja z posiadania własnej, prężnie prosperującej firmy to cel wielu przedsiębiorców. Czasem pragniemy kolosa finansów, ale części z nas wystarczy domowa produkcja. Jak jednak go osiągnąć, i jakie ewentualne trudności mogą spotkać początkujących biznesmenów na drodze do własnej, świetlanej przyszłości finansów we własnym domu?

Mała wielka produkcja

Firmy jednoosobowe często określane są jako mała produkcja pomysł na biznes w ich przypadku jest jednak równie ważny jak w sytuacji bardziej majestatycznych inwestycji. Możemy przebierać w wachlarzu ofert lub obrać własny, zupełnie nowy kierunek działania, uzależniając go rzecz jasna od potrzeb, jakie obowiązują w określonym rejonie i umiejętności, jakimi dysponujemy. Naszym nowym na życie może być więc firma oferująca usługi krawieckie. Wbrew pozorom, to rozchwytywana dziedzina, bowiem każdy pragnie mieć idealnie zszyty na miarę garnitur lub wytworną sukienkę w stylu haute couture. Niezwykle często spotkać się można z propozycjami uszycia strojów dla dzieci. I to nie byle jakich- w trendy wbiły się przede wszystkim miniaturowe garniturki i sukienki księżniczek dla małych elegantek.

Dodatkowo, spora ilość rodziców ulega panującej modzie i poszukuje ciekawych inspiracji na podobne stroje dla siebie i dziecka. Warto wykorzystać to zainteresowanie. Moglibyśmy również wspomnieć o takich zajęciach jak pszczelarstwo – zapominana już niestety, na działalność, świetnie sprawdziłaby się jednak nawet w miastach. Pszczoły hodowane na obrzeżach miast mogą z początku wydać się szalonym i kosztownym pomysłem, ale przy rosnącym zapotrzebowaniu na produkty GMO, inwestycja ta, może bardzo szybko się zwrócić.

Pozostając w temacie produktów eko podsuwamy kolejny pomysł na własny biznes produkcja warzyw i owoców w przydomowym ogródku jest zawsze mile widziana. Gdyby połączyć to również z opcją dostawy na posesję klienta, zawód ten byłby spełnieniem marzeń klientów. Znana jest wszem i wobec koncepcja food track’ów, jednak równie dobrym rozwiązaniem może okazać się domowe gotowanie. Typowa mała produkcja w domu: pyszne domowe obiadki „jak u mamy” w klimacie domowego ogniska. Jeśli to dla nas zbyt wymagające przedsięwzięcia, czeka na nas drobna produkcja pomysły jednak także są pełne oryginalności. Pomyślmy nad produkcją domowych wypieków: ciasteczek, tortów, ale przede wszystkim pieczywa. Wiele osób lubi rozkoszować się świeżym, chrupiącym chlebem na zakwasie z zaufanego miejsca. Jeżeli wypieki to nie nasza bajka, ale chcemy dać upust naszej kreatywności, zacznijmy tworzyć wizytówki. Rozwiązanie dla ambitnych: gry planszowe i edukacyjne zabawki dla dzieci.

A może usługi?

Firma oferująca małą produkcję nie musi ograniczać się jedynie do materialnych „towarów”. Przedsiębiorstwo domowe śmiało może zaproponować również usługę i warto na niej skorzystać. Wiadomo już, że w domowym zaciszu można rozpocząć działalność, jako freelancer: grafik, copywriter czy tłumacz. Jednak warto wyjść naprzeciw także innym potrzebom współczesnego świata. Nasz pierwszy pomysł na mały biznes w domu skierowany jest przede wszystkim do osób z wykształceniem oraz zacięciem do podróży: ich znajomość języka, geografii czy umiejętność posługiwania się programami turystycznymi będzie niezbędna podczas zarządzania własnym biurem turystycznym.

Jeżeli interesuje nas historia zamieszkiwanego miasta warto to wykorzystać oprowadzając wycieczki z kraju, a także z zagranicy. Dla osób, którym z łatwością przychodzi zdobywanie wiedzy na temat wszystkiego i wszystkich, wymarzoną pracą może okazać się stanowisko samodzielnego concierge’a. Jeżeli nasza wiedza ogranicza się jedynie do pewnych kręgów, nic straconego: zostańmy organizatorami imprez. Niezapomniany wieczór kawalerski? Tematyczny ślub? A może bajkowe kinder party? Nasi klienci nie mogli trafić lepiej.

Kryzysy i sprzeczki to sytuacje, której nie życzy się żadnej z par, ale gdy wszystko zawodzi, my przychodzimy z pomocą, jako terapeuta dla par. Na topie są również zawody specjalizujące się w doradztwie mnogiej ilości zagadnień. Jest to tzw. coaching. Dosłownie mamy tu do czynienia z osobą będącą naszym trenerem osobistym od wszystkiego. Coache uczą nas wyczucia stylu, doboru ubrań i akcesoriów, a nawet prawidłowego zachowania przy stole lub w towarzystwie. Słowem: ułatwiają nam życie w społeczeństwie.

Bywa, że oferta coach’a jest tak rozbudowana, że zastępuje on z powodzeniem również wizażystę- po części przynajmniej. A skoro już mowa o wyglądzie zewnętrznym: pędzle i nożyczki w dłoń. Praca dla makijażystek i kosmetyczek zawsze się znajdzie, a w parze dla tego upiększającego duetu jest oczywiście fryzjer. A może połączyć dwie usługi w jedną doskonałą całość tworząc fryzjerskiego trenera osobistego? Jeżeli dobry wygląd, to i ćwiczenia, a z tego powodu, że ćwiczyć można wszędzie, a inwestycja w sprzęt fitness nie musi być kolosalna, warto rozpocząć działalność, jako instruktor. A w przerwie pomiędzy ćwiczeniami najlepszy jest koktajl warzywno- owocowy. Może od zaprzyjaźnionej firmy domowej?

Podsumowanie

Opcje te dedykowane są przede wszystkim dla klienteli młodszej lub w średnim wieku, ale co z seniorami? Dla nich również się coś znajdzie. Wielu z nich pragnie uczyć się języków, ale zdecydowana większość pragnie poznać podstawy obsługi sprzętów elektronicznych. Czy to telefon komórkowy, czy też komputer i zakupy internetowe- pomagamy i zarabiamy. Nasza cierpliwość się opłaci, a szanowni dziadkowie zabłysną wiedzą wśród wnuków.

Dodaj komentarz

Close Menu