przenośne kasy fiskalne

Zastosowanie nowoczesnych przenośnych kas fiskalnych

Według polskiego prawa, każdy przedsiębiorca, który prowadzi sprzedaż towarów i usług na rzecz osób fizycznych, i którego obroty przekroczą 20 000 zł, ma obowiązek zainstalowania kasy fiskalnej w swoim przedsiębiorstwie. Obowiązek ten szczególnie może być uciążliwy w takich zawodach, gdzie nie ma stacjonarnej placówki. W takich przypadkach zainstalowanie dużej, stacjonarnej kasy może być trudne lub nawet niemożliwe.

Małe i lekkie kasy fiskalne

 przenośne kasy fiskalneFirmy zajmujące się produkcją kas fiskalnych wyszły naprzeciw przedsiębiorcom i wydały nowoczesne przenośne kasy fiskalne. Mobilne kasy fiskalne są małe i lekkie, niektóre nawet mieszczą się w dłoni i wyglądem przypominają smartfon. Najnowsze modele kas są wyposażone w dotykowy ekran, znacznie ułatwiający obsługę. Dla wielbicieli tradycyjnych rozwiązań znajdą się również modele posiadające standardową klawiaturę oraz ekran. Mnogość różnych modeli na rynku daje ogromny wybór przedsiębiorcom, dzięki czemu można dopasować typ kasy do przedsiębiorstwa i rodzaju pełnionego zawodu. Kasy online, podobnie jak inne modele, łączą się z Centralnym Repozytorium Kas. Duży, jasny ekran umożliwia podgląd najważniejszych opcji, takich jak paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, raporty dobowe, a nawet informacje o rozliczeniach i przeglądach okresowych, co znacznie ułatwia uporządkowanie dokumentacji budżetowej. Mobilna kasa fiskalna łączy się z terminalem płatniczym, dzięki czemu umożliwia płatności kartą. Jest to niezbędna funkcja w większości przedsiębiorstw, ponieważ znacznie zwiększa obroty (współcześnie większość konsumentów preferuje płatności kartą, aniżeli gotówką).

 przenośne kasy fiskalneMobilne kasy fiskalne odnajdą zastosowanie we wszystkich tych przedsiębiorstwach, które nie mają jednego i stałego miejsca pracy. Najchętniej więc na modele przenośne decydują się np. taksówkarze, prywatni kierowcy autobusów, kurierzy, a także sprzedawcy obwoźni. Coraz częściej jednak kasy mobilne odnajdują przeznaczenie przy zawodach takich, jak lekarz czy prawnik — podczas prywatnych, domowych wizyt, mobilna kasa fiskalna bywa niezastąpiona. Na kasy przenośne mogą zdecydować się również osoby pracujące zdalnie, np. informatycy czy graficy. Ogromnym atutem tych urządzeń jest to, że można je zabrać do domu, biura, a nawet do klienta czy w teren — można ich używać dosłownie wszędzie.

Niezwykle praktyczne, nowoczesne mobilne kasy fiskalne coraz bardziej podbijają serca dużych i małych przedsiębiorców. Możliwość zabrania jej w każde miejsce na świecie w ogromnym stopniu wpływa na rozwój biznesu, zwiększając obroty czasem nawet kilkukrotnie. Należy pamiętać, że udostępnienie klientom możliwości płatności kartą w biznesach takich jak przewozy czy mobilne studio kosmetyczne, daje firmie ogromną przewagę nad konkurencją.

Dodaj komentarz